پاورپوینت بررسی آناتومی آوندها و بافتهای گیاهی


پاورپوینت بررسی آناتومی آوندها و بافتهای گیاهی
دسته: کشاورزی و زراعت
بازدید: 3 بار

فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 193 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 30

پاورپوینت بررسی آناتومی آوندها و بافتهای گیاهی در 30 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

قیمت فایل فقط 12,000 تومان

خرید

پاورپوینت بررسی آناتومی آوندها و بافتهای گیاهی در 30 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

انواع بافتهای گیاهی

بافت مریستم

این بافت ، بافت فوق‌العاده مهمی می باشد(سایت دانلود مقاله) چون منشا کلیه بافتها و ساختمانهای گیاهی می باشد(سایت دانلود مقاله). بافت مریستم بافت نسبتا پیچیده‌ای می باشد(سایت دانلود مقاله) که در اندامهای مختلف به صور گوناگون یافت می‌شود و در هر مکان از خصوصیات ویژه‌ای برخوردار می باشد(سایت دانلود مقاله). اگر چه فعالیت مهم سلولهای بافت مریستم تقسیم و تکثیر سلولی می باشد(سایت دانلود مقاله) ولی در موقعیتهای مختلف و اندامهای مختلف ، شکل و وضعیت متفاوتی را به خود می‌گیرند و عهده‌دار تشکیل اندامها و بافتهای خاصی می‌باشند.

بنابراین ، سلولهای مریستمی در جایگاههای مختلف از نظر فیزیولوژیکی و طرز تقسیم ، کاملا اختصاصی عمل می‌کنند. سلولهای بافت مریستم عموما فاقد واکوئل می‌باشند و گاه واکوئلهای ریزی دارند. دیواره سلولی نازک و فعالیت پرتوپلاسمی شدیدی داشته و قدرت تقسیم فوق العاده‌ای در آنها وجود دارد. بطوری که یک سلول مریستمی ممکن می باشد(سایت دانلود مقاله) قدرت تقسیم خود را هزاران سال حفظ کند.

قیمت فایل فقط 12,000 تومان

خرید

برچسب ها : پاورپوینت آناتومی آوندها و بافتهای گیاهی , دانلود پاورپوینت آناتومی آوندها و بافتهای گیاهی , دانلود بررسی پاورپوینت آناتومی آوندها و بافتهای گیاهی , بررسی آناتومی آوندها و بافتهای گیاهی , پاورپوینت بافتهای گیاهی , بافتهای گیاهی , آوندهای گیاهینمونه پیشینه در تحقیق

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *